Choď na obsah Choď na menu
 


Jedálny lístok

23. 1. 2009

Hotové krmivá:

Hotové kŕmne zmesi sa skladajú z rôznych druhov obilných zŕn a svojou skladbou sú prispôsobené potrebám škrečkov zlatých.

Toho krmivo nie je veľmi vhodné pre trpazličie škrečky, pretože niektoré zrná sú veľké. Ale nič sa nestane, ak im ju dáte. Najviac majú rady slnečnicové semienka.

Zmes  krmiva namiešaná doma:

Môžete si doma pripraviť vlastnú zmes. Do svojich používam vždy rovnaké krmivá, ale vždy v inom pomere.

Možné zložky krmiva:  kukuričné vločky, búrske oriešky, lieskové oriešky, ovsené vločky, lisované proso, kukurica, hrozienka, surové rezance, slnečnicové semienka, živočíšne bielkoviny (sušené krmivo pre psy, múčne červy), sušený hrach, krmivo pre andulky, šiškové semienka, sucháre

 Suchý chlieb:   Ak škrečok dostáva ustavične priveľmi mäkké krmivo, hlodáky mu neprestajne rastú, začnú vytŕčať z papuľky, sťažia a nakoniec znemožnia prijímanie potravy. Preto občas potrebujú aj tvrdú potravu, ktorú musia silno obhrýzať. Dajte im starý sušený chlieb, rožok alebo tyčinky pre psov.

 

Zelené krmivo:

Popri suchých zrnách a semienkach by mali všetky škrečky pravidelne dostávať aj zelené krmivo. Nehodia sa síce všetky druhy ovocia a zeleniny, ale napriak tomu máme na výber širokú paletu. Niektoré druhy si môžte vypestovať v záhrade, či na balkóne.   Zelené krmivo sa nemôže zbierať v blízkosti cesty, pretože je znečistené výfukovými splodinami.

 Zelené krmivo vhodné pre škrečky:  jablko, banán, hruška, čakanka, jahoda, zemiak, tekvoca, púpava, kukurica, paprika, mrkva, uhorka, skorocel, biela kapusta

 ! Zelené časti zemiakov a ich klíčky sú jedovaté a pred podaním sa musia odstrániť.

Trpazličie škrečky rady jedia mrkvovú vňať, i keď v malých množstvách. Niekedy im dajte olistené konáriky z ovocných stromov, vŕby, brezy a orecha, z ktorých majú rady listy, púčiky a aj kôru. Urobíte im radosť, keď im dáte zopár kvetov jabloní a púpav alebo korienky púpavy.

 

Maškrty: Škrečkom môžte občas dať varené špagety, zvyšok ovsenej polievky, tvaroh, jogurt, krmivo pre psy, živý hmyz, cvrčky, kobylky, trs trávy s korienkami olepenými zemou, kúsok machu ...

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Môžu škrečky jesť aj samotné ovsené vločky??

(Nica, 9. 11. 2012 20:27)

Môžu škrečky jesť aj samotné ovsené vločky ??

Môžu škrečky jesť aj samotné ovsené vločky??

(nica, 9. 11. 2012 18:53)

Môžu škrečky jesť aj samotné ovsené vločky ??

Všetko okrem cokolady

(Lubomir , 8. 1. 2012 13:52)

Ahojte ja chovam skrecky uz 14rokov vzdy si kupujem noveho priemernu vydrz maju tak 2,5 az 3 roky, ja ich krmim vsetkym co sa u nas doma je od klasickych obedov az cez zakusky zeleniny a ovocia a su zdrave trosku tucnucke a dost maju dlhu zivotnost a rozhodne im nedavam vodu ! Tu si ziskavaju z ovocia.

moj skrecok

(karin, 29. 3. 2010 12:56)

dakujem zarady ale ma to jeden hacik kolko stoji take akvarko

prečo............

(Rebecca, 11. 6. 2009 18:15)

Prečo tam niesu obrázky jedál.

piskoty

(Simona, 11. 4. 2009 17:54)

ok dakujem

piskoty

(July, 10. 4. 2009 20:19)

No jasnee mozu :D

piskoty

(Simona, 10. 4. 2009 19:25)

Môžu škečky jesť aj piškóty?....kontakt sima835

myslím si že super stránka

(Klaaudia, 5. 4. 2009 20:34)

awoj,,,tato stránka je super! :D,,,dá sa tu toho dost dozvedet taq SUPER!! :) aawoj