Choď na obsah Choď na menu
 


Druhy škrečkov

16. 1. 2009

Veľké škrečky:

Škrečok poľný: Dosahuje veľkosť morčaťa, nie je vhodný ako domáce zviera, kvôli jeho povahe a nárokom na mieso.
 

Stredné škrečky:

Škrečok zlatý: Existujú tri druhy škrečkov zlatých a to: škrečok zlatý (divoko sfarbený, trojfarebný a dlhosrstý).Tento druh škrečka sa musí chovať samostatne.V prírode sa totiž zvieratá stretávajú iba v období párenia.Keď sa stretnú mimo doby párenia, môže dôjsť k súboju alebo zraneniu! Telo bez chvosta meria 160-190mm.
 

Trpazličie škrečky:

Škrečok sivý: Obýva väčšinou suché stepi, polopúšťe alebo polia.
Aktívny je prevážne v noci, zimu neprespáva. Za potravu mu slúžia semená a zelené
časti rastlín, najmä travín, jedálniček si pravidelne doplňuje aj o hmyz, mäkkýše. Je veľmi pohyblivý, je preňho charakteristické  pobiehanie z miesta na miesto.
 
Škrečok čínsky: Sú to hlodavce s typickým štíhlym telom dlhým 8-12,5 cm. Rozoznávacím znakom tohto rodu je neosrstený chvost dlhý 25-106mm.  Oči nie sú výrazne vypuklé ako pri džungarských škrečkoch, ale sú stredne veľké. Povrch tela je sivý alebo tmavožltý, bruško je svetlosivé alebo biele. Dĺžka života je približne 2-3,5 roka.
 
Škrečok Campbellov: Vyhovuje mu život v skupine, pričom samček je vyslovene polygamný a rád sa obklopuje viacerými samičkami. Ku konfliktom v takejto skupine nedochádza ani po narodení mláďat. Samice sa o ne starajú spoločne a nie je výnimkou, že si navzájom pomáhajú aj pri dojčení.
 
Škrečok Roborovského: Najmenší (dorastá len do 7 cm). Všetky trpasličie škrečky sú krehké, vrtké, neposedné stvorenia, ale práve tento v krehkosti, vrtkosti a neposednosti spomedzi nich vyniká najviac. Nemá rád, keď ho berú do rúk, hladkať sa nechá iba v bezpečnej blízkosti svojho úkrytu. Škrečok Roborovského je stvorený pre život v páre, ale nevadí mu ani rozvetvenejšie príbuzenstvo.
 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

(aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, 19. 7. 2012 17:55)

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Potkany

(Anabela, 30. 3. 2009 17:58)

a potkaniky si kde dal(a) ? :((((

Re: Potkany

(tomas baca 4.C presov, 16. 6. 2012 19:24)

milujem ta

Re: Re: Potkany

(A ja teba , 19. 7. 2012 17:51)

si sexi

Pomoc

(lika, 19. 7. 2012 17:50)

Potrebujem sex a chalana. Cmuuuuk baby

hovno s makom is cesnakom

(tomas baca 4.C presov, 16. 6. 2012 19:22)

hahahhahahahahahahhahhahahahhahhahahahahahah

Ahoj

(Betka, 30. 3. 2009 17:53)

škrečok sivý?!! nie náhodou džungársky (alebo sibírsky) ??

Re: Ahoj

(gsg, 4. 3. 2012 17:00)

existuje aj skrecok sibirsky?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!? toho muuuuuuusis dat proooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Re: Ahoj

(Betka, 4. 3. 2012 17:01)

hej aj ja ho chcem je velmi mily

skrecok

(gsg, 4. 3. 2012 16:57)

mohli by ste dat viac druhov?

ZÁLUBY

(MATKA, 25. 11. 2009 18:52)

MOje oblubene zvieratá su:kon,škrečkovia,psy,mačky,zajace.

DIEVČA

(MATKA, 25. 11. 2009 18:47)

SOM DIEVČA.

KRÁSNY ŠKREČOK

(MATKA, 25. 11. 2009 18:44)

MAŠ KRÁSNEHO ŠKREČKA.

Potkany

(July, 30. 3. 2009 18:39)

Zatial o potkanoch nemám :)

sivý

(July, 30. 3. 2009 18:37)

Aj sivý existuje... Júj a zabudla som sem dať džungarskeho :D:D