Choď na obsah Choď na menu
 


Výživa psa

11. 1. 2009
                                        Jedlo pre psa
 
Tradičná, doma pripravovaná strava je pestrá, a je pre psa zaiste chuťovo omnoho príťažlivejšia. . Dôležité je tiež doplňovať potravu minerálnymi a vitamínovými prípravkami, ktorých je dnes na trhu už dostatok, a je nevyhnutné ich podávať v udržovacích dávkach po celý život psa. Možno doporučiť multivitamínové prípravky, ktoré obsahujú optimálne množstvo vitamínov a minerálnych látok, potrebných pre organizmus psa.

Kompletné, suché krmivá nevyžadujú prakticky žiadnu prípravu.  Pokiaľ ich chcete zvlhčiť, môžu sa preliať horúcou vodou alebo vývarom, poprípade môžete vmiešať jogurt. Pri tomto spôsobe kŕmenia musí mať pes stály prístup k čerstvej vode.  K týmto krmivám už nie je potrebné pridávať žiadne vitamínové prípravky.

Ďalšou otázkou je, či tradičnú, doma pripravovanú stravu a kompletné suché krmivá možno kombinovať. Niektorí chovatelia túto kombináciu preferujú a tvrdia, že najlepším spôsobom výživy psa a zaistenia všetkých životne dôležitých živín je podávať psovi jeden deň tradičnú stravu a ďalší deň granule. Tento spôsob kŕmenia psa však nemožno v žiadnom prípade doporučiť. Pri prechode z jedného kŕmenia na druhé, a aj pri zmene značky kompletného suchého krmiva je nutné postupovať tak, že nové kŕmenie postupne primiešavame do pôvodnej kŕmnej dávky s tým, že novým kŕmením vždy časť pôvodného nahradzujeme.  Pokiaľ nie sú v kŕmnej dávke dodržané zložky a pomery, alebo pokiaľ pes prijíma každý deň inú stravu, nemôže sa jeho zažívací trakt prispôsobiť.


 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.