Choď na obsah Choď na menu
 


Výbava pre psíka

11. 1. 2009
                              Výbava pre psa
       
Peleštek - váš psík potrebuje kľudné a pohodlné miesto na spanie. Prioritou je pohodlie a jednoduchá údržba. Kúpte taký peleštek, ktorý sa dá celý vložiť do práčky, alebo má vymeniteľný poťah. Veľmi sa osvedčili plastové vaničky doplnené vankúšom z molitanu.

Pokiaľ plánujete pre vášho psa vonkajšie bývanie, tak je to pohodlná zateplená búda.

Pri šteniatku tiež nezabudnite na dostatok priestoru na hranie. Šteniatko má prvé týždne života stráviť s vami v dome či byte.

 

Dve misky - jednu na krmivo a druhú na vodu. Vhodným materiálom je plast, kov alebo kamenina.

Obojok, vôdzka a menovka s adresou a menom. Sú to základné prvky bezpečnosti vášho psa i vášho okolia. Musia byť tak pevné, aby odolali váhe vášho psa v akejkoľvek situácii. Pre malé šteniatko je najvhodnejší ľahký obojok z kože podšitej plsťou.

 

Náhubok psovi najskôr vyskúšajte. Má byť taký dlhý, aby sa vpredu nedotýkal ňufáka a taký hlboký, aby pes mohol otvoriť papuľu.

Do základnej kozmetickej výbavy patrí: štikátko na skracovanie pazúrikov, ušné tampóny, vatové tampóny na čistenie očí, pinzeta na odstraňovanie kliešťov, kefka na zuby, kartáč alebo hrebeň podľa typu srsti, špeciálny psí šampón atď.

Psovi dajte dostatok bezpečných hračiek.  Hračka musí byť dostatočne veľká, aby ju pes nemohol prehltnúť. Ak má vaše šteňa tendenciu hrýzť veci, vyvarujte sa gumových zvieratiek alebo postavičiek.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

hmmm

(ffsdf, 22. 1. 2011 12:52)

táto stránka je super ale chýby mi tu niečo...to že medzi druhmi psov podla abecedy v c chýba druh psa cavaliera

tato stranka

(anonym, 18. 4. 2010 13:29)

tato stranka je naozaj super vela som sa tu naucila diki je to moc super ;)