Choď na obsah Choď na menu
 


Pohyb

4. 4. 2009

Potreba behať

V púštiach sa potrava hľadá ťažko. Preto sa tam za ňou pieskomily každý večer poriadne nabehajú. No určite z toho nie sú nešťastní. Práve naopak-milujú beh a spolu s ním aj skúmenie smetných košov :-)

Ochrana pieskomilov

Dávajte pozor, čo máte v byte. Mohlo by to ublížiť pieskomilom.
Samozrejme jedy, chemikálie a čistiace prostriedky musia byť véééľmi ďaleko od ostrých pieskomilých zúbkov. Vedia rozkúsať takmer všetko!
Pozor na horúce predmety, káble a elektromiku! Aj keď všetky predchádzajúce veci sú hrozivé, teraz príde tá najhoršia...
Človek. Nesmieme podceňovať ničivosť človeka. Treba dávať pozor a neustále pripomínať ostatným členom rodiny (aj sebe), že sa v určitej miestnosti niečo pohybuje, aby si dávali pozor a prípadne "šúchali" nohami. (Pieskomily si skoro vždy prídu opozerať nového "príchodzieho", a tak sa motajú pod nohami)
"Nevenčite" pieskomila po celom byte, ak sa v ňom nachádza veľa ľudí.
Pomôže aj ceduľka na dverách do miestnosti "Pozor behá piesča!"
Pozor aj na dvere. Pieskomily vedia, že tade sa dá dostať inam. A tak pri nich občas škrabkajú do podlahy.Otvárať preto veľmi opatrne.

Ochrana miestností

Piesčatká vedia nielen krásne behať, ale aj výborne kúsať káble či hocijaké veci ležiace na zemi. Taktiež vedia pohnojiť koberec alebo parkety.

  • Káble-
    stačí ich dvihnúť asi do výšky 20cm. Napríklad ich prilepiť lepiacou páskou o nábytok.
  • Výkaly
  • Opäť veľmi jednoduché. Položte nádobku s pieskom na zem. Zrejme si ju vyberú radšej než nejaký prašný kút. Najprv to však skúste v umývateľnej miestnosti.
  • Skrýše
  • Ak viete o nejekom mieste, kde by mohli pieskomily zaliezť a mohlo by to byť pre nich nebezpečné, alebo by tam mohli niečo poškodiť, upchajte ho.

Hra

Pieskomily sú hravé zvieratá. Napríklad, keď sa ich snažím chytiť po večernom behu, nielenže predo mnou utekajú, ale aj pribiehajú a behajú okolo mňa (niekedy aj po mne). Občas sa tvárim, že ich chytám a oni sa mi "smejú", že sa za nimi všade nezmestím, a že sa mi vždy vyšmyknú.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

ssgsghs

(Martuska, 5. 9. 2009 18:39)

Ahoj!Môžem dávať behať pieskomila aj keď ho asi ešte nemám skroteného??Pls odpís na Martushqa_12@azet.sk A ešte otázkamám dvoch piskomilov,kúpila som ich rovnako no jeden je chudší ako druhý...Keď boli mensi ani to vidiet nebolo no teraz hej!Mám s nimi ist do zverolekara?Odpís:´(

pomoc

(kikxka , 9. 8. 2009 20:47)

ked kuka tento blog nech si precita moj a napise komentar ...chcem mat pieskomila a chcem sa spitat ci sa snim smie behat vonku po dvore a v trave prosim odpiste!!!!