Choď na obsah Choď na menu
 


Mačky - jedlo

10. 1. 2009
V konzervovanej strave má mačka všetky potrebné vitamíny.   Suchá strava - granule môžu poslúžiť ako pochúťka.   Vždy však mačke k suchej strave poskytnite dostatok vody.   Špeciálne pochúťky môžete zakúpiť v predajniach s krmivom.   Mačke však podávajte aj čerstvú stravu - praženicu, ovsenú kašu, mäso, cestoviny.   Tak mačka dostáva pestrú stravu.
Z počiatku budú mačiatka potrebovať mlieko (dá sa kúpiť špeciálne mlieko pre mačky), viac vlhkej ako suchej stravy, čo sa ale časom zmení v prospech suchej stravy. Stravu meníme, nekupujeme stále tú istú konzervu od toho istého výrobcu.  Pozor na mlieko a mliečne výrobky - niektorým mačkám spôsobuje črevné problémy a pri kvalitnej strave nie je pre zdravý vývin mačky potrebné.
 
Potreby na kŕmenie mačky
Dve plytšie misky nie príliš veľké na suché granule a konzervu a jednu hlbšiu misku na vodu. Misky sa môžu používať z rôznych materiálov: umelohmotné, keramické alebo antikorové, ktoré sú ale menej vhodné.
 
Ako často kŕmiť mačiatko a mačku
Mačiatko kŕmime tri až päťkrát denne podľa svojich možností. Dospelú mačku stačí kŕmiť raz až dvakrát denne. Čerstvú vodu na pitie musí mať mačka stále k dispozícií.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

mačka

(Laura, 30. 10. 2010 11:57)

ahoj mám mačičku a náš zverolekáč nám povedal že obyčajné mlieko sa nesmie dávať mačiatkám a ako si hovorila tak iba špeciálne pre mačiatka pretože ak dáte riadne (kravské) to je vysterilizované a sposobuje hnacky co je pre macicky zle..takže a nedávajte vela granúl lebo ak budete dávať mačiatku granule môžu a jej prejaviť rôzne nádory ďakujem (informácie mám od odborníka a aj z vlastnej skúsenosti)